انجمن روانشناسی ایران
Menu

روانشناسان ایران

معرفی روانشناسان ایران

دكتر عبداله اميدی

نویسنده: مدیر سایت/جمعه 16 بهمن 1394/دسته بندی ها: روانشناسان ایران

به این مطلب امتیاز دهید:
3/0

 

نام و نام خانوادگی: دكتر عبداله اميدی

دكتر عبداله اميدي در سال 1344 در تهران متولد شد و تحصيلات خود را تا پايان دبيرستان، در شهرهای نجف آباد و اصفهان به پايان رسانيد ، وي در سال 1366 در دانشگاه اصفهان پذيرفته شد و دوره ي كارشناسي روان­شناسي باليني را با رتبه­ي ممتاز در سال 1369 خاتمه داد . وي در سال 1379 با بالاترين رتبه ي كنكور در كارشناسي ارشد روان­شناسي عمومي دانشگاه تهران پذيرفته و پس از طي يك ترم وارد دوره ي كارشناسي ارشد روان شناسي باليني انستيتو روان پزشكي تهران شد. وي شاگردي اساتيدي چون مرحوم آقاي دكتر براهني و جناب دكتر مهريار را از افتخارات خود در دوره ي كارشناسي ارشد مي داند. پس از آن جهت گذراندن طرح نيروي انساني در سال 1374 به عضويت هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي كاشان درآمده و تاكنون درهمين كسوت مشغول به خدمت می­باشد . در اين دوران سرپرستي دانشگاه پيام نور مركز نظنز را به مدت 6 سال به عهده داشته و منشأ خدمات عمراني و آموزشي بسياري در مدت مديريت خود بوده است، در سال 1382 وارد دوره ي دكتري تخصصي روان­شناسي باليني دانشگاه علوم بهزيستي و توان بخشي گرديده و در سال 1387 پس از فارغ التحصيلي به عنوان استاديار به فعاليت هاي آموزشي و پژوهشي خود ادامه داده­اند.

دكتر اميدي علاوه بر فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي از سال 1370 با تأسيس مركز مشاوره در كاشان و كار در كلينيك هاي مختلف روان­شناسي به روان درماني و مشاوره اشتغال داشته و سابقه ي ويزيت هزاران مراجع را در كارنامه ي باليني خود دارد .

وي از سال 1380 نسبت به موضوعات آموزشي و درماني در حيطه ي حضور ذهن و پذيرش علاقه نشان داد و از آن زمان تاكنون بيشترين فعاليتهاي آموزشي و درماني خود را متمركز براين رويكردها كرده و در محضر اساتيدي چون دكتر پروانه محمدخاني، در اين مقوله ها تخصص و مهارت بالايي كسب كرده و تاكنون سخنراني هاي داخلي و بين المللي بسياري در كنگره ها داشته و بيش از 30 عنوان مقاله در زمينه هاي مختلف بويژه موضوع حضور ذهن به چاپ رسانيده است . به علاوه در چاپ سه عنوان كتاب مشاركت داشته است.

در حال حاضر با راه اندازی دوره کارشناسی ارشد روان­شناسی بالینی و مشارکت در راه اندازی دکتری تخصصی مطالعات اعتیاد به توسعه ی کمی و کیفی این دانش ها پرداخته و مدير گروه روان شناسي باليني دانشگاه علوم پزشكي كاشان و عضو هيأت مديره و مسئول کمیته آموزش انجمن روان­شناسي باليني مي باشد.

وی با همکاری اعضا گروه و اساتید برجسته روان­شناسی تاکنون دو سمینار با عنوان موج سوم درمان های رفتاری در دانشگاه برگزار کرده و امیدوار است بتواند رویکرد های نوین درمانی را در جامعه ی روان شناسی و حرفه های وابسته توسعه دهد.

 

 

چاپ

تعداد مشاهده (5652)/نظرات (0)

لطفا برای ارسال نظر وارد سایت شوید یا ثبت نام نمایید